Kontaktujte nás

FAQ

Většina projektů je unikátních a cena se skládá z více položek. Materiál, množství, složitost výrobku, dodaná data popřípadě lokace instalace atd. Obecně se cena frézování – laserování pohybuje od 500-1000 Kč/ hodina. Návrh
grafického designu 400-600 Kč/ hodina. Příprava a výroba prototypu 500-800 Kč/ hodina. Ceny jsou orientační, ke každému projektu přistupujeme individuálně a zpracování konkrétní nabídky je samozřejmostí.

Kvalitní dodaná data k výrobě šetří čas a peníze.
Zpracujeme data v těchto nejběžnějších formátech: .ai, .eps, .cdr, .dxf, .dwg.
Software naší frézy je od společnosti UCCNC.

Data vyhotovujte v měřítku 1:1
Všechny objekty musí být uzavřeny, především v .dxf a .dwg je toto častá chyba.
Mějte prosím na paměti, zejména u frézovaní, že se jedná o třískový způsob opracování, kdy mezi jednotlivými díly musí být prostor pro nástroj. Obecně platí, že mezera mezi díly by měla být 1.5 až 2 násobek tloušťky použitého nástroje.

Příklad: Překližka o tl. 20mm použitý nástroj d 10 mm, mezera tedy bude 15-20mm. Hloubka úběru 10 mm, takže stroj urazí 2x stejnou cestu, aby materiál opracoval. Při větších výrobcích muže být mezera menší díky vakuovému systému „upnutí“ materiálu na stůl, při menších je to přesně naopak.

Všechny objekty se snažte definovat minimem bodů. Používejte jen plné čáry. V zaslaných datech zasílejte jen křivky pro výrobu, technické výkresy zasílejte odděleně.

Na malých dílech používáme můstky pro přesné opracování, pokud by Vám tento způsob nevyhovoval, musíme společně s Vámi vymyslet jiný způsob.